Vajinoplasti

  Vajinoplasti İstanbul

  Vajinoplasti İstanbul, vajinanın farklı sebepler ile genişlemesi sonucu oluşan rahatsızlıkların giderilmesi ile yapılan vajina daraltma operasyonudur. Vajina daraltma ameliyatı bir vajinal estetik operasyonudur. Vajina genişlemesi çoklu doğum, travmatik gebelik, yaşlanma gibi sebeplerden oluşabilmektedir. Vajinanın genişlemesi cinsel hayatta ve günlük hayatta problemlere yol açabileceği için tedavi edilmektedir. Bu sorunlar vajinadan gaz kaçırma, idrar yolu enfeksiyonu, cinsel tatminsizlik gibi sıkıntılar olabilir. Vajinoplasti İstanbul lazer veya cerrahi yöntem ile uygulanır. Lazer ile yapılan operasyon vajina yenilemeye yönelik rekonstrüktif bir yöntemdir. Diğer yandan vajinoplasti İstanbul ameliyatı cerrahi olarak fazla parçanın çıkarılmasına yönelik ameliyattır. Vajinoplasti İstanbul hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman’dan randevu alabilirsiniz.

  Vajina İstanbul Nedir ?

  Vajina genişlemesi zaman içerisinde vajinanın elastikiyetini kaybetmesi ve vajina girişinin genişliğinin artması durumudur. Vajina normal şartlarda elastik bir yapıya sahiptir ve bu şekilde cinsel ilişki ve doğum sırasında genişleyip sonrasında normal boyutuna döner. Fakat elastik olmayan genişlemiş vajina boyutu eski haline dönemediği için vajina genişlemesi sorunu ortaya çıkar. 

  Vajina Genişlemesi Hangi Sorunlara Sebep Olur ?

  Vajinanın genişlemesi hastalarda sosyal ve cinsel hayat açısından bazı problemlere sebep olmaktadır. Bunlardan en sık karşılaşılan durum vajinal genişleme sebebiyle oluşan cinsel tatminsizliktir. Vajina genişlemesi cinsel ilişki sırasında vajinanın penisi kavrayamaması, vajinadan ses ve gaz gelmesi gibi sorunlara sebep olur. Bu durumda karşılıklı olarak cinsel hazda azalma meydana gelir. 

  Vajinadan gaz kaçırma ve ses gelmesi problemi günlük hayatta spor yaparken ve ağır cisimleri kaldırırken de meydana gelebilir. Bu durumda hasta sosyal hayatında kendini rahatsız hisseder. 

  Vajina Genişlemesi Neden Oluşur ?

  Vajina yapısındaki kas ve bağ dokularında oluşan deformasyon nedeniyle vajina genişlemesi meydana gelmektedir. Kas ve bağ dokuları genellikle vajinal yırtık veya kollajen eksikliği sebebiyle hasar görebilir. Vajina genişlemesinin en sık ortaya çıkma nedenleri:

  • İri bebek doğumu
  • Çoklu doğum
  • Vajinal planan doğumun sezeryan gerçekleşmesi
  • Genetik yatkınlık
  • Çok sayıda doğum yapmak
  • Yaşlanma
  • Vajinada yaşanan diğer travmalar olarak sıralanabilir. 

  Vajina genişlemesi daha çok travmatik doğum yaşayan kadınlarda görülür çünkü bu doğumlar vajinal kas ve bağ dokularında yırtık gibi fiziksel hasara sebep olabilmektedir. Özellikle bu yırtıkların doğumdan hemen sonra sağlıklı şekilde onarılmaması vajina genişlemesine yol açmaktadır. Ayrıca genetik olarak vajina kas ve bağ dokularının zayıf olması gebelik meydana gelmeden de vajina genişlemesine sebep olabilir. 

  Vajinal Rejuvenasyon Nedir ?

  Cerrahi operasyon kullanılmadan gerçekleştirilen vajina daraltma işlemi vajinal rejuvenasyon, vajina yenileme veya gençleştirme olarak adlandırılır. Vajinal rejuvenasyon lazer ile vajina daraltma operasyonudur. Bu operasyon lazer ışınlarıyla vajinal kas ve bağ dokularında bulunan kollajenler uyarılır. Bu şekilde kollajenin etkinliği arttırılarak kas ve bağ dokularında sıkışma oluşur. Lazer ile yapılan operasyon vajinadaki genişlemeye bağlı olarak planlı birkaç işlem ile gerçekleştirilir. Lazer uygulaması aylık ya da iki üç ayda bir uygulanarak vajinal rejuvenasyon sağlanır. Uygulamanın başarılı olması için bu tekrarlar iki ya da üç yılda bir tekrar yapılabilir.

  Bu operasyon cerrahi şekilde uygulanmadığı için ağrısız ve komplikasyon görülmeden gerçekleşir. Genellikle az miktarda olan vajinal genişlemelerde ve cinsel tatmini arttırmak için lazer ile vajina daraltma yöntemi kullanılır. Ayrıca vajinal genişleme dışında yaşlanma ve menopoz dönemindeki hormon seviyesindeki düşüşler sebebiyle de vajina gençleştirme operasyonları uygulanabilir.

  Vajinoplasti İstanbul Ameliyatı Nedir ?

  Vajina daraltma ameliyatı ya da vajinoplasti operasyonu cerrahi işlem kullanılarak vajina daraltılmasına yönelik operasyondur. Vajina daraltma ameliyatı ile genişlemiş vajina 7-8 cm kadar daraltılabilir. Vajina daraltma ameliyatı genel veya lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Bu ameliyatta vajinal bölgeden deforme olmuş yani bollaşmış, sarkmış ve genişlemiş doku çıkarılır. Sonrasında enine atılan dikişler ile vajina onarılır. Bu ameliyat ortalama olarak 45 dakika kadar sürebilir. 

  Özellikle ileri seviye vajina genişlemeleri ve idrar torbası, bağırsak ve rahim sarkması gibi sorunların eşlik ettiği vakalarda vajina daraltma ameliyatı daha uygundur. Vajinoplasti ameliyatı diğer vajinal estetik operasyonları ile beraber de uygulanabilmektedir. Kombine ameliyatlarda operasyon süresi 90 dakikaya kadar uzayabilir. 

  Vajinoplasti İstanbul Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

  Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci operasyona göre değişiklik göstermektedir. Vajinal rejuvenasyon sonrası hastanın iyileşme süreci ameliyata göre daha konforludur. Lazerle vajina daraltma sonrası birkaç gün vajinal kanama ve bir ya da iki hafta vajinal akıntı görülebilmektedir. Ayrıca hastalar operasyondan bir hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir. 

  Vajina daraltma ameliyatı sonrası kanama ve ağrı görülebilir fakat hastalar bir ya da iki gün içerisinde günlük yaşamına dönebilmektedir. Cerrahi operasyon sonrasında pansumanlar düzenli olarak yapılmalı ve reçetelendirilen  ilaçlar kullanılmalıdır. Ameliyatın ertesi günü yerleştirilen tampon çıkarılır. Hastaların vajina temizliği ve kuruluğuna ekstra özen göstermesi gerekir. Altı aylık süreçte havuz, sauna ve hamam kullanımından uzak durulması gerekmektedir.

  İstanbul Vajinoplasti Fiyatları

  Vajinoplasti genişlemiş vajina dokusunun lazer veya cerrahi yöntem ile daraltılmasına yönelik operasyonlardır. Vajina genişlemesi travmatik doğum, genetik yatkınlık ve yaşlanma gibi sebeplerden olabilir. Vajina genişlemesi vajinadan gaz kaçırma, ses gelmesi ve cinsel tatminsizlik gibi sorunlara sebep olmaktadır. Lazer ile vajina daraltma cerrahi işlem olmadan vajinanın yenilenerek sıkılaşmasını sağlayan bir operasyondur. Diğer yandan vajina daraltma ameliyatı deforme olan dokunun alınarak vajina daraltmanın sağlandığı cerrahi yöntemdir. Vajina daraltma ameliyatı sonrası enfeksiyon ve komplikasyon görülmemesi için vajina temizliğine oldukça özen gösterilmelidir. İstanbul vajinoplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman’dan randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button