Genital PRP Tedavisi

  Genital PRP Tedavisi İstanbul

  Genital PRP tedavisi İstanbul, genital bölgede yer alan dokuların gençleşmesi ve cinsel birlikteliklerden alınan hazzın arttırılması amacıyla gerçekleştirilen uygulamadır. Son yıllarda yaşanan teknolojik ve bilimsel gelişmeler tıp alanında da birtakım yeniliklere sebep olmuştur. Yeni tanı ve tedavi yolları geliştirilmiş, eski tedaviler ise çağımıza uygun bir hale getirilmiştir. PRP uygulaması da bu bilimsel gelişimler sonucu ortaya çıkan uygulamalardan biridir. Platelet Rich Plasma kelimelerinin baş harfleri PRP’yi meydana getirir.

  PRP uygulaması, hastadan alınan kanın çeşitli yöntemlerle zenginleştirilmesi, kan içerisindeki iyileştirici ve yenileyici hücrelerin yoğunlaştırılması ile mümkün hale gelir. Yoğunlaştırılan bu ‘platelet’ hücreleri, hedef bölgeye enjekte edilirler. Böylelikle bölgedeki dokular canlanır, onarılır ve gelişirler. PRP uygulamaları, modern tıbbın birçok dalında aktif olarak kullanılmaktadır. Genital PRP uygulamaları, genital bölgenin genç bir görünüme sahip olması ve cinsel ilişkilerden alınan hazzın arttırılması için kullanılır.

  Genital PRP uygulamaları İstanbul ve orgazm aşısı hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman’dan randevu alabilirsiniz.

  PRP Uygulaması Nedir?

  Kan, hücrelerimiz için gerekli olan oksijen ve besin öğelerini taşımasının yanı sıra, platelet veya trombosit olarak isimlendirilen hücreleri de taşır. Bu hücreler kanamaların durması, dokuların iyileşmesi ve onarılmasında görevlidirler. PRP uygulaması, kanda yer alan platelet hücrelerinin yoğunlaştırılmasıdır. Hastadan alınan kan, laboratuvar ortamında çeşitli işlemlerden geçer. Bu sayede elde edilen sıvı, platelet hücreleri bakımından oldukça zengindir. Enjekte edildiği dokuda hızlı bir onarım süreci meydana getirir, dokuların gençleşmelerine, yenilenmelerine ve gelişmelerine fırsat sunar. PRP uygulaması, hastanın kendi kanı ile gerçekleştirilir. Dolayısıyla oldukça güvenilir bir işlemdir. Laboratuvarda gerçekleştirilen işlem, sadece kandaki iyileştirici hücrelerin yoğun ve konsantre hale getirilmesi için yapılır.

  Genital PRP Nedir?

  Vajinanın iç bölgesi ve dış bölgesi yaş gibi faktörlere bağlı olarak yıpranabilir. Vajinanın iç bölgesinde, doğumlara bağlı da gerçekleşebilen bu yıpranma, cinsel birliktelikten alınan hazzı düşürebilir. Bazı genetik faktörler de vajina içinin, cinsel hazzı azaltan bir yapıda olmasına sebep olabilmektedir. Genital PRP, vajina içine uygulandığında buradaki yapıları onarır. G noktası gibi bölgelerin daha duyarlı olmasına olanak sağlar. Böylelikle cinsel birlikteliklerden alınan haz artar. Aynı şekilde vajinanın dış bölgesinde yer alan yıpranmaların ve renk değişimlerinin giderilmesi için de kullanılabilmektedir. PRP uygulaması gerek konforlu gerekse de etkili bir yöntem olması açısından kadınlar tarafından çok fazla talep görmektedir.

  Genital Bölgeye PRP Uygulaması Neden Yapılır?

  PRP uygulaması, genital bölgede yer alan yaşlanmanın, doku hasarlarının; bunlara bağlı estetik sorunların ve cinsel haz düşüklüğünün giderilmesi için kullanılabilir. Genital PRP, genel olarak şu amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir:

  • Vajina içine uygulanan PRP, vajinal kuruluğun giderilmesi ve cinsel uyarılmanın arttırılması için kullanılabilir. Böylelikle vajinal kuruluk sebebiyle cinsel birliktelik sırasında görülen ağrılar giderilir. Cinsel ilişkiler, her iki partner için de daha keyifli bir hale gelir.
  • PRP uygulaması, labia majora yani vajinanın dış dudaklarının genç ve canlı bir görünüme kavuşması için kullanılabilir. Vajinal dudakların daha açık ve parlak bir renge kavuşması da mümkün hale gelebilir.
  • Doğum sırasında oluşan kesiler, yara izleri ve yıpranmalar PRP uygulaması sayesinde büyük oranda düzeltilebilir.
  • İdrar kaçırma tedavisinde, belli dokuların iyileştirilmesi ve onarılması amacıyla ek bir işlem olarak tercih edilebilir.

  Orgazm Aşısı (O Shot) Nedir?

  Kadınlar arasında orgazm aşısı olarak bilinen O Shot işlemi, oldukça sık tercih edilen bir PRP uygulamasıdır. Bu uygulama; klitoris çevresinde ve G noktası gibi özel bölgelerde cinsel uyarılmayı arttırmak için kullanılır. Hastanın kanından elde edilen PRP sıvısı, bahsettiğimiz bölgelere enjekte edilir. Böylece bu bölgeler daha canlı, uyarılmaya açık ve sağlıklı bir hale gelir. Kadınların orgazma ulaşmasını kolaylaştırdığı için orgazm aşısı olarak bilinir. 

  Genital Bölgeye PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

  PRP uygulamaları, kişiye özel olarak planlanan süreçler içerir. Bu süreçler, hastanın taleplerine, şikâyetlerine ve ihtiyaçlarına göre doktor tarafından özenle planlanır. PRP uygulamasının amacı ve hangi bölgeye uygulanacağı kararlaştırıldıktan sonra hastadan bir miktar kan alınır. Alınan kan, laboratuvar ortamında santrifüj gibi özel işlemlerden geçer. Bu işlemler sayesinde platelet adlı gençleştirici ve onarıcı hücreler yoğunlaştırılır. Yoğunlaştırılan bu sıvı, normal kana göre 10 kata kadar daha iyileştirici ve onarıcı etkiye sahiptir. PRP sıvısı hazırlandıktan sonra, özel enjeksiyon yöntemleri ile hastanın hedef dokularına uygulanır. Böylelikle hedef dokuların gençleşmesi ve onarılması sağlanır.

  Genital PRP ağrılı bir işlem değildir. İşlemden sonra hastalar günlük yaşantılarına dönebilirler ancak bir süre cinsel birliktelik önerilmez. 

  İstanbul Genital PRP Fiyatları

  Genital PRP uygulamaları, son dönemde sıkça tercih edilmektedirler. Bunun sebebi, PRP tedavisi uygulanan bölgenin genç, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasıdır. Ayrıca vajina içindeki belli başlı bölgelere uygulandığında cinsel uyarımı da arttırır. Kadınların daha kolay bir şekilde orgazm olmasını mümkün hale getirir. Genital bölgeye uygulanan PRP, doktor tarafından hastaya özel olarak planlanır. Tüm süreçler, hastanın ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamaya yöneliktir. Kişiye özel planlanan süreçler içerdiği için genital PRP fiyatı değişiklik gösterebilir.

  İstanbul genital bölge PRP uygulamaları fiyatı ve diğer konular hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman’dan randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button