Lazerle Genital Beyazlatma İstanbul

  Lazerle Genital Beyazlatma İstanbul

  Lazerle genital beyazlatma İstanbul, dış genital bölgede yer alan cilt dokusunun beyazlatılması ve bölgedeki kararmanın giderilmesi için yapılan, gelişmiş bir lazer uygulamasıdır. Vulvanın çevresinde yer alan cilt dokusu, başta bu bölgedeki kılları ve tüyleri almak için gerçekleştirilen ağda uygulamaları, lazer epilasyon uygulamaları ve benzer kozmetik işlemler sırasında yıpranabilir. Bu yıpranma, bölgedeki cilt dokusuna renk veren pigmentlerin fazla miktarda veya düzensiz bir şekilde üretilmesine neden olabilir. Buna bağlı olarak da genital bölgede kararma veya vajina kararması olarak bilinen estetik problem ortaya çıkabilir.

  Bu durumun hem genital bölgenin estetik bütünlüğü hem de bireyin cinsel yaşamı üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Lazerle genital beyazlatma işlemi hem bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak hem de genital bölgede beyaz ile pembe tonlarında, doğal ve çekici bir renk dengesi meydana getirmek için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle genital beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle genital beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle genital beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Lazerle vajinal beyazlatma nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle genital beyazlatma hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.  

  Lazerle Genital Beyazlatma Nedir?

  Lazerle genital beyazlatma, vulva ismiyle bilinen dış genital bölgedeki renk değişimini gidermek, bu bölgedeki kararmayı ortadan kaldırmak amacıyla yapılan lazer uygulamasıdır. Genital bölgeyi meydana getiren cilt dokusunda, vücudun geri kalanında olduğu gibi bölgeye renk kazandıran pigmentler bulunur. Bu pigmentlerin sayısında ve düzeninde, bazen hormonal bazen ise cilt yıpranması gibi etmenler sebebiyle değişimler meydana gelir. Bu da genital bölgenin renk dengesini bozar, vajina kararması olarak bilinen duruma yol açar. Lazerle vajina kararması tedavisi, bu sorunu ortadan kaldırmak ve bireyin genital bölgesinde çekici bir cilt görünümü oluşturmak için yapılır. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Lazerle genital beyazlatma şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Genital bölge kararması genital bölgenin görünümünü olumsuz etkiler. Bireyler bu görünüm sebebiyle özgüven sorunları yaşayabilirler. Bu sorunlar bireylerin cinsel yaşamlarını da olumsuz etkileyebilir. Lazerle genital beyazlatma sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılabilir.
  • Genital bölgedeki pigment yoğunluğu düzenlemek, böylece bölgenin renk dengesi yeniden kurmak.
  • Genital bölgede, beyaz ile pembe tonlarında, genç ve doğal bir cilt rengi meydana getirmek.

  Lazerle genital beyazlatma işlemi bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Kaç Yaşında Yapılır?

  Lazerle vajina beyazlatma işlemi 18 yaşını doldurmuş olan her bireye uygulanabilir. Genital bölge kararması bazen ilerleyen yaş gibi etmenler, bazen ise genetik etmenler sebebiyle meydana gelebilir. Bu yüzden hem genç hem de orta yaşlı bireyler lazerle genital bölge beyazlatma işlemine başvurabilirler. 

  Lazerle Genital Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle genital beyazlatmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Lazerle genital beyazlatma son derece hızlı bir uygulamadır, sonuçları da hızlı bir şekilde gözlemlenebilir.
  • Ağrısız bir şekilde yapılır.
  • İşlemden sonra günlük yaşama dönülebilir.
  • İşlemden sonra hastane yatışına gerek yoktur.
  • Herhangi bir ciddi risk veya tehlike içermez.

  Lazerle vajina beyazlatmanın avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Kaç Seans Sürer?

  Lazerle genital beyazlatma işlemi genelde tek seansta tamamlanır. Ancak genital bölgenin tamamına müdahale edildiği durumlarda veya bölgedeki kararma seviyesinin fazla olduğu durumlarda seans sayısında artış meydana gelebilir. Bu durumda seanslar 3 hafta aralıkla yapılır. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle genital beyazlatma işleminin süresi 15 ila 20 dakikadır. Bu süre uygulama bölgesinin genişliğine ve genital bölgedeki kararmanın şiddetine göre değişebilir. Doktorunuz lazerle vajina beyazlatma süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Lazerle Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital beyazlatma işlemi steril koşullarda, ağrısız bir şekilde yapılır. İşlemin ilk aşamasında, genital bölgenin üzerine topikal anestezi kremi sürülür. Daha sonra ise bölgedeki cilt dokusu üzerine düzenli ve kontrollü lazer atışları yapılır. Lazer ışınları ciltteki pigmentleri parçalar ve bölgenin rengi açılmaya başlar. Böylece vajina kararması ortadan kaldırılmış olur. Lazerle genital beyazlatma sırasında hastalar ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar. Seans son bulduktan sonra işlerine veya evlerine dönmelerinde herhangi bir sakınca yoktur.

  İstanbul Lazerle Genital Beyazlatma Fiyatları

  İstanbul lazerle genital beyazlatma fiyatları ve vajinal beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button