Lazerle Vajinal Daraltma

  Lazerle Vajinal Daraltma İstanbul

  Lazerle vajinal daraltma İstanbul, cerrahi işlemlere ve anestezi uygulamalarına gerek kalmadan, vajinal kanalın gençleştirilmesi ve daraltılması için yapılan lazer uygulamasıdır. Vajinal kanalı meydana getiren kas ve bağ dokular, doğum gibi süreçler sırasında, bölgede meydana gelen basınç artışı gibi etmenlerden önemli ölçüde etkilenirler. Bahsi geçen süreçler sırasında yıpranan vajinal dokular, ilerleyen yaşla birlikte sarkmaya uğrar ve vajinal kanalda genişleme meydana gelir. Bu da hem bireyin kendisinin hem de partnerinin cinsel birlikteliklerden aldığı hazzı önemli ölçüde azaltır. Hatta vajinal kuruluk ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

  Lazerle vajina daraltma işlemi sayesinde hem bu sorunları ortadan kaldırmak hem de vajinanın yeniden genç ve dar bir yapıya kavuşmasını sağlamak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina daraltmanın faydaları nelerdir?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma kaç yaşında yapılabilir?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle vajina daraltma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Lazerle Vajinal Daraltma Nedir?

  Lazerle vajinal daralma, vajinal kanalı meydana getiren kas ve bağ dokuları sıkılaştırmak, böylece bölgede doku yıpranması nedeniyle ortaya çıkmış olan genişlemeyi gidermek için yapılır. Lazerle vajinal daraltma işlemi, aynı amaçla yapılan vajinoplasti ameliyatına kıyasla daha kısa sürer. Bu işlem sırasında herhangi bir cerrahi uygulamaya, dikişe veya anestezi işlemine başvurulmaz. Lazerle vajinal daraltma işlemi, vajinal dokuların iyileşme mekanizmalarını uyandırır ve aktifleştirir, böylece bölgedeki yaşlı hücreler yenileriyle değişir, dokular onarılmış olur. Tedavi sonrasında hastalar evlerine dönebilirler, kısa bir süreliğine de olsa hastane yatışına gerek yoktur. 

  Lazerle Vajinal Daraltma Neden Yapılır?

  Lazerle vajinal daraltma işlemi şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Vajinal genişleme sebebiyle, cinsel birliktelikler sırasında ortaya çıkan his kaybını gidermek. Böylece bireyin sahip olabileceği cinsel isteksizlik ve vajinal kuruluk gibi cinsel işlev bozukluklarını ortadan kaldırmak.
  • Vajinal dokuların iyileşmesini ve sıkılaşmasını sağlamak.
  • Vajinal kanalın yeniden dar bir yapı edinmesini sağlamak.

  Lazerle vajina daraltma uygulaması bu gibi nedenlerden yapılabilir. 

  Lazerle Vajinal Daraltma Kaç Yaşında Yapılır?

  Lazerle vajinal daraltma 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bununla birlikte lazerle vajina daraltma işlemi genelde, daha öncesinde çoklu veya zorlu doğum yapmış olan bireyler tarafından tercih edilir. 

  Lazerle Vajinal Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Cerrahi kesiler veya dikiş uygulamaları içermez.
  • Ağrısız bir şekilde yapılır, yani anestezi gerektirmez.
  • Hızlı bir tedavi uygulamasıdır.
  • İş hayatı yoğun olan kadınlara, öğle aralarında bile uygulanabilir. Birey sonrasında iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir.
  • Enfeksiyon riski son derece düşüktür.
  • Vajinoplasti ameliyatında olduğu gibi bireyin, uygulama sonrasında cinsel hayatını haftalarca kısıtlamasına gerek yoktur.
  • Tedavi sonrasında hastanede kalmaya gerek yoktur, eve dönülebilir.
  • Bu tedavi sırasında daraltma işlemi vajinal kanalın 15 santimetre içerisine kadar yapılır. Bu miktar vajinoplasti ameliyatında ilk 5 ila 7 santimetre ile sınırlıdır.

  Lazerle vajina genişlemesi tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Vajinal Daraltma Kaç Seans Sürer?

  Lazerle vajinal daraltma, vajinadaki genişlemenin şiddetine ve dokulardaki yıpranmanın boyutuna göre 1 ila 3 seans halinde yapılabilir. Çoğu zaman tek seansla istenilen sonuçlar alınabilmektedir. Ancak bazı durumlarda seans sayısının artması mümkündür. Bu seanslar arasında yaklaşık 3 ila 4 haftalık süre bulunur. 

  Lazerle Vajinal Daraltma İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma süresi yaklaşık 25 dakikadır. Bazı durumlarda vajina daraltma seansı süresi bir miktar daha kısa olabilir. Doktorunuz lazerle vajina genişlemesi tedavisi süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Lazerle Vajinal Daraltma İstanbul Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajinal daraltma uygulaması steril koşullarda gerçekleştirilir. Bu uygulama sırasında hastadan, işlem için uygun bir hastane önlüğü giymesi istenir. Daha sonra özel bir sedyeye uzanır. Doktor genital bölgeyi işlem için hazırlar. Vajinal kanal içerisine ince bir lazer probu yerleştirir. Daha sonra ise bu probtan, genital dokulara düzenli ve kontrollü lazer atımları yapar. Böylece işlem, herhangi bir ağrıya veya rahatsızlık hissine neden olmadan sonlanır. Hastalar bu işlemden sonra evlerine dönebilirler. İşlemi takip eden 5 ila 7 gün boyunca vajinal ilişkide bulunmamaları tavsiye edilir. 

  İstanbul Lazerle Vajinal Daraltma Fiyatları 2023

  İstanbul lazerle vajinal daraltma fiyatları ve vajina genişlemesi tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button