Lazerle Ben ve Siğil Alma İstanbul

  Lazerle Ben ve Siğil Alma İstanbul

  Lazerle ben ve siğil alma İstanbul, cilt yüzeyinde meydana gelen lezyonların ve cilt oluşumlarının, herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan ve çevre dokulara zarar verilmeden alınmasını sağlayan, özel bir uygulamadır. Cilt yüzeyinde hem çeşitli dış etmenler hem de vücudun içerisinde meydana gelen değişimler veya hastalıklar sebebiyle birtakım oluşumlar meydana gelebilir. Bu oluşumlar arasında HPV virüsü tarafından ortaya çıkan siğiller ve birtakım genetik etmenler nedeniyle meydana gelen benler yer alabilir. Bunlar bulundukları bölgede, bireyin hoşuna gitmeyen bir görüntü meydana getirebilirler.

  Lazerle ben ve siğil aldırma tedavisi, bu oluşumları herhangi bir kesi veya dikiş işlemi olmadan almak amacıyla yapılır. Bu işlemin iyileşme süreci aynı amaçla yapılan cerrahi uygulamalara kıyasla daha kısa ve konforludur. Yazımızın devamında ‘’Lazerle ben aldırma nasıl olur?’’, ‘’Lazerle siğil yaktırma nasıl olur?’’, ‘’Lazerle ben aldırma ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazerle siğil tedavisi ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle ben ve siğil alma hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.  

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Nedir?

  Lazerle ben ve siğil alma, cilt yüzeyinde meydana gelen lezyonları ve benzer oluşumları tedavi etmek, sağlıklı ve estetik olarak bütünlüklü bir cilt görünümü meydana getirmek için yapılan lazer uygulamasıdır. Benler, siğiller ve benzer oluşumlar çok farklı sebeplerden ortaya çıkabilirler. Meydana gelme nedenleri ne olursa olsun, cilt yüzeyinde hoş olmayan bir görüntüye yol açan bu yapılar, lazer tedavileri ile alınabilirler. Böylece cildin bütünlüklü ve çekici bir görünüme kavuşması sağlanabilir. 

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Neden Yapılır?

  Lazerle ben ve siğil aldırma tedavisi şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • HPV nedeniyle meydana gelen siğillerin cilt yüzeyinden ayrılmasını sağlamak. Böylece hedef cilt bölgesinde, çevre dokulara zarar vermeden estetik olarak bütünlüklü bir görünüm meydana getirmek.
  • Genetik yatkınlık ve benzer etmenler nedeniyle meydana gelen benleri, güvenli ve ağrısız bir şekilde cilt yüzeyinden almak.
  • Cilt yüzeyinde pürüzsüz, sağlıklı ve bütünlüklü bir görünüm oluşturmak.

  Lazerle ben ve siğil alma işleminin amaçları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Kimlere Yapılır?

  Lazerle ben ve siğil alma tedavisi her yaştan bireye uygulanabilmektedir. Bu tedavi genellikle yetişkin bireyler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte 18 yaşından küçük olan bireylere de ailenin veya yasal vasinin onayıyla lazerle ben ve siğil alma tedavisi uygulanabilmektedir.

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle ben ve siğil alma tedavisi kapsamında planlanan işlemler, genellikle 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanırlar. Bu tedavi uygulamaları sırasında herhangi bir cerrahi işlem gerçekleştirilmez. Bu yüzden lazerle ben ve siğil tedavisi, diğer tüm lazer tedavilerinin olduğu gibi hızlı bir şekilde tamamlanır. 

  Lazerle Ben ve Siğil Alma Kaç Seans Sürer?

  Lazerle ben ve siğil alma tedavisinin seans sayısı, bölgede yer alan oluşumların sayısına ve yapısına göre değişiklik gösterebilir. Tedavi genellikle tek seansta tamamlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda seans sayısı 2’ye ve hatta 3’e kadar çıkabilmektedir. Doktorunuz, kısa bir cilt muayenesinin ardından seans sayısını sizinle birlikte kararlaştırmaktadır. Lazerle siğil ve ben aldırma tedavisi seansları arasında genelde 2 haftalık bir süre bulunmaktadır. 

  Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

  Lazerle ben aldırma işlemi, yalnızca cilt yüzeyinde yer alan ben dokusu hedef alınarak gerçekleştirilir. Bu tedavi sırasında bölgedeki diğer cilt dokularına zarar verilmez. Tedavi öncesinde benin bulunduğu cilt yüzeyine anestezik krem sürülür. Daha sonra ise ben hedef alınarak lazer atımları yapılır. Bu lazer atımları benin ısınmasını, kurumasını ve ciltten ayrılmasını sağlar. Tedavi sonrasında eve dönülebilir. 

  Lazerle Siğil Alma Nasıl Yapılır?

  Lazerle siğil alma tedavisi pek çok yönüyle lazerle ben aldırma işlemine benzemektedir. Bu tedavi halk arasında lazerle siğil yaktırma tedavisi veya lazerle siğil aldırma gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu tedavinin ilk aşamasında, ağrı hissini önlemek için siğilin bulunduğu bölgeye topikal anestezi kremi uygulanır. Krem etkisini gösterdikten sonra ise siğile, dozu özel olarak ayarlanmış lazer atımları yapılır. Böylece siğil kurur, canlılık özelliğini yitirir ve ciltten ayrılır. 

  İstanbul Lazerle Ben ve Siğil Alma Fiyatları

  İstanbul lazerle ben aldırma fiyatları ve lazerle siğil tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button