Kadın Doğum Uzmanı İstanbul

  Kadın Doğum Uzmanı İstanbul

  Kadın doğum uzmanı İstanbul, kadın hastalıklarını teşhis ve tedavi etme yetkinliği olan tıp doktorlarıdır. Dişi üreme sistemi kadınların gerek hormon dengeleri gerekse de doğurganlıkları açısından çok önemli organlar barındırır. Bu organlar uyum içerisinde çalışarak kadınların hormonlarını düzenler, gebe kalmalarını sağlar ve vücut için daha birçok önemli fonksiyonu yerine getirirler.

  Bu organlardan herhangi birinde meydana gelebilecek bir hastalık kadınların tüm vücudunu etkileyebilir; genel sağlık sorunları ile birlikte kısırlık gibi hiç istenmeyen rahatsızlıklara yol açabilir. Kadın doğum uzmanları, bu hastalıkların önlenebilmeleri, gerektiğinde ise teşhis edilip tedavi edilebilmeleri için çalışırlar. Her hastalıkta olduğu gibi kadın hastalıklarında da erken teşhis çok önemlidir. Bu yüzden rutin jinekoloji muayeneleri asla aksatılmamalıdır. Erkenden teşhis edilen kadın hastalıkları çok daha zahmetsiz ve hasta için konforlu yöntemlerle tedavi edilebilirler.

  İstanbul kadın doğum uzmanı muayenesi ve kadın hastalıkları tedavisi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Kadın Doğum Uzmanları Kimdir?

  Kadın doğum uzmanları, Kadın Hastalıkları ve Doğum üzerine uzmanlık eğitimi almış doktorlardır. Jinekolog ismi ile de bilinen bu doktorlar kadın hastalıklarının teşhisinde ve tedavisinde görev alırlar. Bu alan üzerine aldıkları eğitimlerle miyom ve kistler gibi hastalıkların tedavisinden kürtaja kadar birçok tıbbi uygulamayı gerçekleştirebilirler. Halk arasında ‘’kadın doğumcu’’ olarak anılan kadın doğum uzmanları, gebelik ve doğumla ilgili süreçler hakkında da eğitim almışlardır. Böylece gebeliğin sağlıklı bir şekilde devam etmesi, zamanı geldiğinde ise bebeğin sağlıklı bir şekilde doğabilmesi için çeşitli kontroller ve tedaviler gerçekleştirmeleri mümkün olur.

  Kadın Doğum Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar?

  Kadın doğum uzmanı olan doktorlar, kadınların üreme sistemlerinde meydana gelebilecek hastalıklardan, gebelik sürecinde rastlanabilecek rahatsızlıklara kadar birçok hastalığa bakarlar. Kadın doğum uzmanları şu gibi tedavileri ve takipleri gerçekleştirebilirler:

  • Miyom ve polip tedavisi.
  • Vajinal akıntı ve kaşıntı.
  • Menopoz tedavisi.
  • Vajinismus tedavisi.
  • Kısırlık tedavisi.
  • Tüp bebek tedavisi.
  • Gebelik takibi.
  • Riskli gebelik takibi.
  • Doğum uygulamaları.
  • Dış gebelik tedavisi.
  • HPV, genital siğil ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi.
  • Cinsel hayatı ilgilendiren rahatsızlıklar.
  • İdrar kaçırma.
  • Âdet düzensizliği.
  • Üreme sistemi organlarında meydana gelen iltihap hastalıklarının tedavisi.
  • Rahim ağzı kanseri tedavisi.

  Kadın doğum uzmanları bunlara ek olarak rutin jinekoloji muayeneleri de yapabilirler. Bu muayeneler kadınların sağlığı açısından oldukça önemlidir.

  Rutin Jinekoloji Muayenesi Neden Önemlidir?

  Rutin jinekolojik muayeneler hastalıkların erkenden teşhis edilip tedavi edilebilmeleri açısından çok önemlidir. Kadınlarda görülen bazı hastalıklar erken dönemlerinde belirti vermezler. Yani hastalar herhangi bir hastalıktan şüphelenmez ve hayatlarına devam ederler. Böylece hastalıklar sinsice gelişme fırsatı bulurlar. Gelişim gösterdikleri takdirde ise epey sıkıntılı durumlara yol açabilirler. Ayrıca ileri safhalarında tedavileri de daha zorludur. Bu yüzden rutin jinekoloji muayeneleri aksatılmamalıdır. Bu muayeneler sayesinde bazı hastalıklar öngörülebilir ve böylece önlenebilirler. Bununla birlikte erkenden teşhis edilip çok daha konforlu yöntemlerle kontrol altına alınabilir, tedavi edilebilirler. 

  Kadın Doğum Uzmanı Seçerken Neler Dikkat Edilmeli?

  Kadın doğum uzmanı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey doktorun ilgisidir. Bazı kadın hastalıkları uzun süreli tedaviler içerir. Bununla birlikte gebelik takibi ve doğum da 9 ayı bulabilen bir süreçtir. Tüm bu süreçler sırasında doktor; hastanın hastalık öyküsünü, şikâyetlerini ve rahatsızlıklarını özenle dinlemelidir. Hastanın hayat kalitesini arttıran tedavi uygulamalarında ve önerilerde bulunmalıdır. Yani İstanbul en iyi kadın doğum uzmanı, hastası ile en iyi şekilde ilgilenen kadın doğum uzmanıdır. 

  Kadın Hastalıkları Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

  Kadın hastalıkları, hastalığın türüne, ilerleme durumuna ve hastanın genel sağlığına göre farklı şekillerde tedavi edilebilirler. Bu tedavilerin hepsi, kadın doğumcular tarafından hastaya özel olarak planlanırlar. Böylece hastalar eski sağlıklarına kavuşabilir, yaşadıkları olumsuzluklardan kurtulabilirler.

  Kadın hastalıklarının tedavisi rutin kontroller ve doktor takibi ile gerçekleşebilir. Bazı hastalıklar gelişimleri açısından bir süre gözlemlenirler. Buna ek olarak ilaç tedavisi ve cerrahi müdahaleler ile de kadın hastalıklarını tedavi etmek mümkündür. Günümüzde kadın hastalıklarının tedavisinde laparoskopik cerrahi gibi oldukça gelişmiş ve modern uygulamalar kullanılır. Böylece tedavinin başarı oranı artar ve hastalar çok daha hızlı iyileşebilir. 

  İstanbul Kadın Doğum Uzmanı Fiyatları

  Dişi üreme sistemi organları birbirleri ile uyum içerisinde çalışarak birçok önemli görevi yerine getirirler. Bazı hastalıklar bu görevlerin aksamasına yol açabilir. Hastanın genel sağlığında ve hormon dengesinde bozulmalar görülebilir. Bu hastalıklar kadın doğum uzmanları tarafından tedavi edilir. Yine gebelik takibi ve doğum işlemi de kadın doğumcular tarafından gerçekleştirilir. Tüm bu tedaviler ve takip süreçleri hasta için özel olarak planlanır. Böylece tedavilerin başarı oranı artar. Hastalar sağlıklarına kavuşabilir ve günlük yaşantılarına dönebilirler. Jinekolojik muayene ve tedavi süreçleri hastadan hastaya değişiklik gösterdiği için kadın doğum ücretleri de değişmektedir. İstanbul kadın doğum uzmanı muayene ücreti ve diğer konular hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button