Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi İstanbul

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi İstanbul, pelvik dokuların gençleştirilmesi ve onarılması yoluyla idrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen, özel bir lazer tedavisidir. İdrar kaçırma sorunu, zaman zaman her bireyin ilaç kullanımı, beslenme alışkanlıkları veya benzer ikincil etmenler nedeniyle deneyimleyebileceği bir durumdur. Ancak bu durum bazı yetişkin bireylerde çok fazla tekrarlayabilir ve bireyin günlük yaşamını zorlaştıracak bir boyuta ulaşmış olabilir. İdrar kaçırma sorununun en temel nedenlerinden biri olan pelvik dokularda yıpranma durumu, günümüzde herhangi bir cerrahi işleme veya dikişe gerek kalmadan, lazer tedavisi ile giderilebilmektedir.

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi olarak bilinen bu uygulama sayesinde idrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak ve bireyin hayat kalitesini iyileştirmek mümkün olabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi kaç seans yapılır?’’ ve ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi ağrılı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle idrar kaçırma tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.  

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, pelvik organların sabit kalmasını ve işlevlerini ideal bir şekilde yerine getirmesini sağlayan dokuları onarmak, böylece idrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak için yapılan tedavi uygulamasıdır. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında dokuları onarmak veya idrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak için herhangi bir cerrahi kesi kullanılmaz. Tüm tedavi işlemleri kesisiz ve dikişsiz bir şekilde, ağrıya neden olmadan yapılır. Bu yüzden hastalar hızlı bir şekilde iyileşirler. Hatta tedaviden hemen sonra günlük yaşamlarına dönmeleri, işlerine devam etmeleri mümkün olur. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • İdrar kaçırma sorununu ortadan kaldırarak bireyin günlük yaşamında ve sosyal hayatında yaşadığı zorlukları ortadan kaldırmak, kazaları önlemek.
  • Pelvik bölge dokularını yenilemek.
  • İdrar kesesinin ideal bir konumda bulunmasını ve ideal bir şekilde çalışmasını sağlamak.

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Kimlere Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, çeşitli nedenlerden cerrahi tedavi istemeyen, cerrahi tedavinin uygun veya şart olmadığı kişilere uygulanabilir. Bu tedavi 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılır. Genellikle orta yaşlı kadınlara uygulanmaktadır. Özellikle de menopoz sonrası ortaya çıkan idrar kaçırma sorununu gidermek için son derece etkilidir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Pelvik dokulardaki hücreleri, kendilerini onarmaları ve yenilenmeleri yönünde teşvik eder.
  • İdrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmakta etkilidir.
  • Vajinal kanaldaki dokuların yenilenmesini sağlar, böylece bu dokular sıkılaşır. Yani vajina genişlemesi için de faydalıdır.

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Kaç Seansla Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi 2 ila 3 seans halinde yapılabilir. Bu seanslar arasında genellikle 3 ila 4 haftalık bir aralık bulunur. Doktorunuz lazerle idrar kaçırma tedavisinin seans sayısını, mesane ve pelvik bölge dokularınızdaki yıpranmanın boyutuna ve idrar kaçırma sorununun şiddetine göre belirleyecektir. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazer ile idrar kaçırma tedavisi yaklaşık 20 dakika içerisinde tamamlanır. Bu lazerle idrar kaçırma tedavisinin en önemli avantajlarından biridir. Lazerle idrar kaçırma tedavisi, diğer ameliyatlı tedavilere kıyasla daha hızlı bir şekilde sonuçlanır. Tedavi sırasında cerrahi kesilere başvurulmadığı için dikiş gerekmez, dolayısıyla herhangi bir bölgede dikiş izi kalmaz. Aynı zamanda lazerle idrar kaçırma tedavisinde enfeksiyon riski de son derece düşüktür. 

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi steril koşullarda, herhangi bir ağrı hissine neden olmadan yapılır. Bu tedavi sırasında hastanın vajina içerisine özel bir lazer probu yerleştirilir. Bu lazer başlığından vajinanın ön duvarına kontrollü lazer atımları yapılır. Lazer atımları sayesinde bölgedeki mesane dokuları ve pelvik dokular uyarılır. Böylece bölgede kollajen sentezi artar. Dokular kollajenleri kullanarak kendilerini yeniler ve gençleşirler. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sonrası hastane yatışına gerek yoktur. Hastalar lazerli idrar kaçırma tedavisinden hemen sonra evlerine dönebilirler. 

  İstanbul Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları

  İstanbul lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatları ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button