Genital Estetik

  Genital Estetik İstanbul

  Genital Estetik İstanbul, genital bölgede bulunan dokularda oluşan deformasyon ve şekil bozukluklarının düzeltilmesine yönelik estetik operasyonlardır. Genital bölgede estetik hoşnutsuzluk olması kadınlarda özgüven eksikliği ve utangaçlık gibi sorunlara yol açarken, bazı şekil bozuklukları sağlık sorunlarına da neden olabilir. Genital bölge estetiği kızlık zarı (hymen), labia yapısı, vajina, mons pubis gibi farklı genital bölgelere uygulanabilmektedir. İstanbul genital estetik operasyonlar sonrasında genital bölgenin estetik açıdan onarılması sağlanır. Bu şekilde cinsel hayatı iyileştirmekte ve kadınların psikolojik olarak cinsel ilişki sırasında daha iyi ve özgüvenli hissetmesini sağlamaktadır. Genital estetik İstanbul hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir ?

  Genital estetik, genital bölgede bulunan dokuların estetik açısından güzelleştirilmesine yönelik yapılan cerrahi ve cerrahi olmayan operasyonlardır. Genital estetik operasyonları labium dudakları, vajina, hymen (kızlık zarı), klitoris gibi genital bölgelere uygulanabilmektedir. Estetik operasyonun uygulanacağı bölgeye göre operasyonlar çeşitlendirilmektedir. 

  Genital estetik operasyonları genellikle hastanın genital bölge hakkında estetik hoşnutsuzluğu bulunmasına bağlı olarak yapılsa da bazı hastalarda tıbbi gereklilik olarak da bu operasyonlar gerçekleştirilebilir. Labium minor (iç dudak) dokusunda aşırı büyüme olduğunda tekrarlayan enfeksiyonların görülmesi ya da vajinanın genişlemesi sonucu hastanın istemsiz gaz çıkarması gibi sorunların tedavisinde de genital estetik operasyonlar uygulanabilir. 

  Lazerle Uygulanan Genital Estetik Operasyonları Nelerdir ?

  Ameliyatsız yapılan genital estetik operasyonları lazer teknolojisi ile gerçekleşmektedir. Lazer teknolojisi ile vajina daraltma, genital bleaching (renk açma), hormon değişiklikleri sebebiyle meydana gelen genitoüriner sendrom ve üriner inkontinans (idrar kaçırma) tedavisi gibi uygulamalar yapılmaktadır. Lazer ile uygulanan operasyonlarda ameliyat kesiği ve doku zararı olmadığı için lazer uygulamaları daha ağrısız ve konforlu iyileşme süreci sunmaktadır. Bu sebeple lazer tedavisine uygun olan sorunlarda ameliyat yöntemi yerine lazer operasyonları tercih edilir. 

  Vajinal Rejuvenasyon (Lazerle Vajina Daraltma)

  Vajinal rejuvenasyon ya da vajina yenileme olarak bilinen bu operasyonda lazer yöntemi kullanılarak rekonstrüktif bir çalışma yürütülmektedir. Vajinada meydana gelen genişleme ve sarkma bu dokulardaki kolajen eksikliği ile meydana gelir. Lazer yöntemi ise vajinaya uygulanan ışınlar ile kollajen dokusunu uyarır ve etkinliğini arttırır. Bu şekilde vajina dokusunun yenilenmesi ve eski sıkılığını kazanması sağlanır. Bu uygulama yıl içerisinde aralıklı olarak uygulanarak gerçekleştirilmektedir. 

  Genital Bleaching (Genital Bölge Beyazlatma)

  Genital bölgede hormon seviyesi değişikliklerine bağlı olarak dokularda renk koyulaşması görülebilir. Menopoz, hamilelik, yaşlanma, epilasyon, polikistik over sendromu, böbrek hastalıkları gibi çeşitli nedenlerden hormon seviyesinde düzensizlik veya değişim meydana gelebilir. Östrojen hormonunun tetiklenmesi ile renk pigmenti üreten melanosit hücrelerinde artış meydana gelir. Bu sebeple labium major (büyük dudak), labium minor (iç dudak) ve anüs çevresinde renk koyulaşması olur. Bu koyulaşmanın estetik hoşnutsuzluğa neden olduğu durumlarda lazer ile bu bölgede renk açma işlemi uygulanabilir. 

  Lazer ışınları ile melanosit hücreleri yok edilir ve aşırı pigmentleşme önlenir. Lazer uygulamasından bir ay sonra renk açılması belirgin hale gelmektedir. Bu uygulama lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyonlar ortalama 15 – 20 dakika sürer ancak renk açılması istenen bölgenin boyutuna ve koyulaşmaya bağlı olarak bu süre değişim gösterebilir.

  Üriner İnkontinas Tedavisi 

  Menopoz ve vajinal doğumlar sonrasında kadınlarda ortaya çıkan üriner inkontinas yani idrar kaçırma problemi lazer ile tedavi edilebilir. Üriner inkontinans özellikle ağır kaldırma, hapşırma, gülme gibi eylemler sırasında istemsiz idrar yapma ya da sızdırma durumudur. Lazer ile mesane boynu çevresindeki kollajen yapısının etkisi arttırılarak bu bölge güçlendirilir. Bu şekilde ileri seviye olan üriner inkontinans tedavisi ameliyatsız uygulanır. 

  Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir ?

  Lazer ile uygulanamayan genital estetik operasyonları ameliyat yöntemi ile gerçekleştirilir. Genital bölgede oluşan deformasyonların ya da kalıtsal yapısal bozuklukların cerrahi operasyon ile düzeltilmesi genital estetik ameliyatları olarak adlandırılır. Bu ameliyatlar genital estetiğin yapılacağı bölgeye göre sınıflara ayrılabilir. Genital estetik operasyonlardan en sık uygulananlar labioplasti, vajinoplasti, himenoplasti, mons pubis dolgunlaştırılması ve vajina yırtıklarının onarılması şeklinde sıralanabilir. 

  Labioplasti 

  Labia dokusu vajina çevresini saran çift katmanlı dudak yapısıdır. Bu çift katman labium majus (dış dudak) ve labium minus (iç dudak) olarak adlandırılır. Labioplasti bu dokularda meydana gelen estetik bozulmaların düzeltilmesine yönelik cerrahi operasyonlardır. Labioplasti ameliyatı ile labium minus ve labium majus dokularının küçültülmesi, sıkılaştırılması ve asimetrinin düzeltilmesi sağlanır. Ayrıca labim minor dokusunda meydana gelen aşırı büyüme kadınlarda tekrarlayan idrar yolu ve vajinal enfeksiyonlara sebep olduğundan tedavi yöntemi olarak da kullanılabilir. Bu ameliyatlarda sarkma yaşanan doku alınarak labia yapısı onarılır. 

  Vajinoplasti

  Vajinoplasti ameliyatı lazer ile vajinanın daraltılması mümkün olmayan ilerlemiş vakalarda uygulanır. Vajinoplasti vajinada oluşan genişlemenin cerrahi olarak daraltılmasıdır. Vajina travmatik doğum, yaşlanma, menopoz ve hormon düzensizlikleri gibi sebeplerden genişleyebilir. Bu durumda vajina daraltma operasyonu ile sarkma yaşanan doku çıkarılır ve vajina daraltılır. 

  Himenoplasti

  Hymen ya da halk arasında bilinen ismiyle kızlık zarı cinsel ilişki, masturbasyon ya da travmatik bir olay sonucu yırtılabilir. Bu durumlarda hastanın isteğine bağlı olarak kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi uygulanabilir.

  Mons Pubis Dolgunlaştırılması 

  Mons pubis kadın cinsel haz noktasının üstünde bulunan kıllı bir dokudur. Bu dokunun dolgunlaştırılması ile cinsel ilişkiden alınan hazzın artırılması amaçlanır.  

  Vajinal Yırtıkların Onarılması 

  Doğum ya da travmatik olaylar sebebiyle vajinada yırtılmalar oluşabilmektedir. Özellikle iri bebek doğumu ya da çoklu doğumlarda vajinal yırtıkların düzgün onarılmaması ilerleyen süreçte estetik ve sağlık problemlerine yol açar. Bu yırtıklar estetik cerrahi operasyon ile onarılabilir. 

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları

  Genital bölgede oluşan deformasyon ya da kalıtsal bozukluklar kadınlarda cinsel hayata dair sorunlara yol açabilmektedir. Bu sorunların onarılması lazer veya cerrahi operasyon ile yapılmaktadır. Genital estetik operasyonları vajina, labia, mons pubis gibi farklı bölgelerde uygulanır. Bu sebeple operasyona bağlı olarak fiyatlar değişim göstermektedir. İstanbul genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button