Lazerle Çatlak Tedavisi İstanbul

  Lazerle Çatlak Tedavisi İstanbul

  Lazerle çatlak tedavisi İstanbul, cilt yüzeyinde yer alan çatlakları ortadan kaldırmak, cildi yenilemek ve cildi sıkılaştırmak amacıyla yapılan lazer tedavisidir. İnsan cildi, dış ortama adapte olmasını ve vücudu dış tehditlere karşı korumasını sağlayan, elastik bir yapıya sahiptir. Ancak bazen, vücutta meydana gelen bazı değişimler nedeniyle bu elastik yapı kaybedilir. Cilt ani kilo alımı veya yüksek miktarda kilo verimi gibi sebeplerle ciddi seviyede genişler ve elastik yapısını kaybeder. Buna bağlı olarak da cilt yüzeyinde cilt çatlakları meydana gelir. Cilt çatlakları, bulundukları bölgenin cilt görünümünü oldukça olumsuz etkilerler.

  Lazerle çatlak tedavisi, bu çatlak cilt görünümünü ortadan kaldırmak amacıyla, herhangi bir cerrahi işleme veya anestezi uygulamasına başvurulmadan yapılır. Böylece bireyler hastanede yatmadan veya evde uzun süreler dinlenmek zorunda kalmadan cilt çatlaklarından kurtulurlar. Yazımızın devamında ‘’Lazerle cilt çatlağı tedavisi nasıl olur?’’, ‘’Lazerle cilt çatlağı tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle çatlak cilt tedavisi kaç yaşında yapılabilir?’’ ve ‘’Lazerle çatlak cilt tedavisinin avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle çatlak tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.  

  Lazerle Çatlak Tedavisi Nedir?

  Lazerle çatlak tedavisi, cildi yenilemek, cildin sıkı bir yapıya kavuşmasını sağlamak ve cilt yüzeyindeki çatlakları tedavi etmek amacıyla yapılan, özel bir lazer uygulamasıdır. Lazerle çatlak tedavisi sırasında herhangi bir kesi veya dikiş işlemine başvurulmamaktadır. Bu tedavinin tüm aşamaları modern ve teknolojik medikal teknikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hastalar cilt çatlaklarından, herhangi bir zorlu iyileşme sürecinden geçmeden kurtulabilmektedir. Lazerle çatlak tedavisi kalça bölgesine, kollara, bacaklara, uyluk bölgesine ve karın bölgesine uygulanabilmektedir. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle çatlak tedavisi şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Cildi sıkılaştırmak ve cilt sarkmalarını gidermek.
  • Cilt yüzeyinde yer alan çatlakları, kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmak.
  • Cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlamak.
  • Cildin yeniden elastik ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamak.

  Lazerle çatlak cilt tedavisi bu gibi nedenler doğrultusunda yapılabilir. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle çatlak tedavisi 18 yaşını dolduran kişilere uygulanır. Bu gibi lazer uygulamalarının, 18 yaşından küçük kişilere yapılması önerilmez. Ancak vücut gelişimini tamamlamış ve reşit olmuş olan bireyler istedikleri zaman lazerle cilt çatlağı tedavisi yaptırabilirler. 

  Lazerle Çatlak Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Lazerle cilt çatlağı tedavisinin faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Bu uygulama sayesinde cildin iyileşme ve yenilenme süreçlerinde kullanılan kollajen isimli yapı daha hızlı sentezlenir.
  • Cilt yeniden esnek bir yapı kazanır. Böylece kolayca yaşlanması ve yıpranması önlenmiş olur.
  • Cilt yüzeyinde yer alan kırışıklıklar, çatlaklar ve çizgiler zaman içerisinde görünürlüklerini yitirirler. Böylece daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilir.
  • Taze, genç ve sağlıklı bir cilt görünümü meydana getirilir.

  Lazerle çatlak cilt tedavisinin faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle çatlak cilt tedavisi süresi 15 dakika ila 25 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Bu sürenin uzunluğu, lazer tedavisinin yapılacağı cilt bölgesinin sayısına ve genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz sizi cilt çatlağı tedavisi süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Kaç Seans Sürer?

  Lazerle çatlak cilt tedavisi yaklaşık 2 ila 4 seans şeklinde yapılır. Bu tedavinin seans sayısı, lazer işlemi uygulanacak olan bölgenin genişliğine, bu bölgedeki çatlakların yoğunluğuna veya işlem uygulanacak olan bölge sayısına göre değişebilir. Doktorunuz lazerle çatlak tedavisinin seans sayısını, bölgeler üzerinde kısa bir muayene gerçekleştirdikten sonra sizinle birlikte kararlaştıracaktır. 

  Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle çatlak tedavisi steril koşullarda, herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan, ağrısız bir şekilde yapılır. Lazerle çatlak tedavisinin ilk aşamasında, tedavinin yapılacağı bölgeye topikal anestezi kremi uygulanır. Bu uygulama, tedavinin devam edebilmesi için şart değildir. Ancak ağrıya karşı hassas olan bireylere, talep dahilinde uygulanmaktadır. Anestezi kreminin etkisi başladıktan sonra ise lazer ışınları ile çatlakların bulunduğu cilt bölgeleri uyarılır. Bu ışınlar, bölgede hafif düzeyli ve kontrollü bir yıpranmaya neden olurlar. Böylece cildin iyileşme mekanizmaları aktif hale gelir. Bölgenin tamamında iyileşme ve yenilenme süreci başlar. 

  İstanbul Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları

  İstanbul lazerle çatlak cilt tedavisi fiyatları ve cilt çatlağı tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button