Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

  Kızlık zarı dikimi İstanbul, kızlık zarının geçici veya kalıcı bir şekilde onarılması için, kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen özel bir uygulamadır. Vajina girişinde bulunan ve zararlı organizmalarla vajina arasında bir bariyer oluşturan dokuya kızlık zarı denmektedir. Tıp dilinde hymen olarak bilinen bu zarımsı doku, birtakım sebeplerden zedelenebilir veya yırtılabilir. Bu yırtılmanın gerçekleşip gerçekleşmediği; kızlık zarı muayenesi adı verilen birkaç dakikalık işlem sayesinde anlaşılabilir. Bu mueyene sırasında kızlık zarına zarar verilmez. Eğer kızlık zarı yırtılmış veya zedelenmişse hasta bu konuda bilgilendirilir. Daha sonra ise kişi talep ederse kızlık zarı dikimi operasyonu gerçekleştirilebilir. İstanbul kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, kadın hastalıkları uzmanı Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman’dan randevu alabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Nedir?

  Hymen, halk arasında kızlık zarı olarak bilinen zarımsı bir dokudur. Vajinanın birkaç santim içerisinde bulunan bu zarımsı dokunun kalınlığı 2 ila 3 milimetre arasındadır. Epey ince olan bu zarın görevi; aktif cinsel yaşamı olmayan kadınların vajinasını zararlı mikroorganizmalara karşı korumaktır. Halk arasında bilinenin aksine kızlık zarının görevi, kadınların ‘bakire’ olup olmadığını belirlemek değildir. Bakirelik sosyokültürel bir kavramdır. Bahsettiğimiz anlam kızlık zarına insanlar tarafından yüklenir.

  Kızlık zarı zedelenmesi veya kızlık zarı yırtılması sportif faaliyetler ve cinsel birliktelik gibi aktiviteler sırasında gerçekleşebilir. İstanbul kızlık zarı diktirme işlemi sayesinde, zarar gören kızlık zarı geçici veya kalıcı olacak şekilde onarılabilir.

  Kızlık Zarı Yırtılma Belirtileri Nelerdir?

  Kızlık zarı yırtılması bir hastalık değildir. Dolayısıyla kızlık zarı yırtıldığında klasik bir kadın hastalığında olduğu gibi zararlı semptomlar ortaya çıkmaz. Ancak yırtılan kızlık zarı durmayan kanamalar gibi olumsuz durumlara sebep olabilmektedir. Kızlık zarının yırtıldığında;

  • Cinsel birleşme sırasında kan gelmesi,
  • Sürtünme ile cinsel ilişki sonrasında vajinadan kan gelmesi,
  • Mastürbasyon sonrasında vajinadan kan gelmesi,
  • Ağır bir aktivite sonrası vajinadan kan gelmesi gibi durumlar görülebilir.

  Kızlık zarının şekil bakımından birçok çeşidir vardır. Bu çeşitlere ve kızlık zarının yırtılmasına sebep olan aktiviteye göre kan görülmeme durumu olabilir. Her ilk ilişkide kanama görülmek zorunda değildir. İlk ilişki sırasında kan gelmemesi her zaman kişinin bakire olmadığı manasına gelmez. Bu gibi yanlış anlaşılmalar sosyal sıkıntılara sebep olabildiği için kızlık zarı muayenesi ve gerektiğinde kızlık zarı dikimi operasyonu tercih edilebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kızlık zarı dikimi, reşit olan yani 18 yaşını geçmiş olan herkese yapılabilir. Kızlık zarı dikimi, her tıbbi işlemde olduğu gibi doktor ve hasta arasındadır. Hasta mahremiyeti ve gizliliği esaslarına göre gerçekleşir. Kızlık zarı diktirme işlemi himenoplasti olarak da bilinmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde yapılabilir.

  İstanbul Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Bu işlem kızlık zarının kalıcı olarak dikilmesi ve onarılması için yapılır. Bu işlem sonrasında yeniden ilişki gerçekleşene kadar kızlık zarı sağlam bir şekilde kalır. İlişki gerçekleştiğinde kızlık zarı yırtılır ve kanama gerçekleşir. Flep denilen yöntemle gerçekleşen bu işlemde, kızlık zarı karşı duvara dikilir ve yeniden ilişki gerçekleşene kadar bu şekilde kalır. İstanbul kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında hastalar günlük yaşantılarına dönebilirler.

  İstanbul Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kızlık zarının geçici olarak dikilmesi, cinsel ilişkiden en erken bir hafta önce yapılır ve kızlık zarının ilişkiye kadar sağlam kalması sağlanır. Bu işlemde zarın parçaları yine karşı duvara dikilmektedir. İlişki gerçekleşince zar yeniden yırtılır ve kanama gerçekleşir. Bu işlemden bir hafta sonra dikişler kendiliğinden erimeye başlar. İşlem hemen hemen 10 dakika sürer ve işlem sonrasında kişi günlük hayatına geri dönebilir. 

  Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

  Kızlık zarı diktirme operasyonu, kızlık zarı muayenesinin ardından hasta için özel olarak planlanır. Lokal anestezi altında gerçekleşen bu işlem sırasında hastalar hiçbir ağrı hissetmezler. Vajina girişi uyuşturulduktan sonra kızlık zarının parçaları geçici veya kalıcı olacak şekilde karşı duvara sabitlenir. Sabitleme işlemi, özel aletlerle dikiş atılarak gerçekleştirilir. 

  Kızlık zarı dikimini diğer cerrahi operasyonlarla karıştırmamak gerekir. Hızlı ve konforlu olan bu işlemden sonra hastalar, aynı gün taburcu olup günlük yaşamlarına dönebilirler.

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbul Sonrası İyileşme Süresi

  Kızlık zarı dikiminden sonra hafif ağrı veya kanamalar görülebilir. Bunlar geçici sıkıntılardır ve çoğu zaman birkaç güne kalmadan geçmeleri beklenir. Kızlık zarı dikilmesi küçük bir operasyon olduğu için hastalar aynı gün taburcu edilirler. Taburcu olduktan sonra bir süre ağır işlerden ve sportif faaliyetlerden uzak durmak gereklidir. Kızlık zarı dikiminden sonra kişisel hijyen kurallarına dikkat etmek ve doktorunuzun tavsiyelerine uymak çok önemlidir. 

  İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

  İstanbul kızlık zarı dikimi işlemi, doktor muayenesine göre kişiye özel planlanan bir işlemdir. Oldukça hızlı ve konforlu bir şekilde gerçekleşen bu operasyondan sonra kızlık zarı onarılır. Kızlık zarı onarılmasından sonra gerçekleşen ilk ilişkide kızlık zarı yeniden kanamaktadır. İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı muayenesi hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Op. Dr. Çağla Jasmin Deliorman’dan randevu alabilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button